Продължете към съдържанието

„Kezban ve Dilek hanım“ – Адаптирана книга на турски език (В1)

„Kezban ve Dilek hanım“ („Кезбан и госпожа Дилек“) е адаптирана на турски език история, чиито текст е подходящ за четене за изучаващите турски език с ниво на владеене В1. След всяка част на историята има речник на непознатите думи към нея.

1.

Kezban Ersin, 33 (otuz üç) yaşında bir kadın. Kezban, evli ve iki çocuğu var. Kocasının adı Abdullah. Çocukları bir kız ve bir oğlan. Kızın adı Zeynep ve on yaşında. Oğlanın adı Ali ve yedi yaşında. Zeynep ilkokul dördüncü sınıfa gidiyor. Ali ise ilkokul birinci sınıfa gidiyor.
Ersin ailesi Tokatlı. Altı yıl önce Tokat’tan İstanbul’a taşınmışlar. Abdullah Ersin bir fabrikada işçi olarak çalışıyor. Çok fazla para kazanmıyor. Maaşı dört kişilik aileye yetmiyor. Bu yüzden Kezban da çalışmak ve para kazanmak istiyor. Ancak Kezban ne yapabilir? Kezban ilkokuldan sonra okumamış o yüzden iş bulması zor. Ama temizlik yapmasını iyi biliyor. Temizlikçi olarak çalışmak istiyor. Bir temizlikçi şirketine başvuruyor.

За да продължите да четете, Ви е необходим активен абонамент. Ако вече имате абонамент, може да влезете в профила си и да продължите да четете. Ако желаете да се абонирате, може да попълните заявката за абонамент.

Вход за абонати